O mnie

Nazywam się Paweł Kaleta. Urodziłem się 22 czerwca 1993r. w Sosnowcu. Dnia 30 maja 2017r. ukończyłem informatykę inżynierską na Uniwersytecie Śląskim, zyskując tym samym tytuł inżyniera. Do moich hobby mogę zaliczyć: gry komputerowe, tenis ziemny, czytanie książek, pisanie opowiadań.


Już w czwartej klasie podstawówki zainteresowałem się kilkoma zagadnieniami dotyczącymi informatyki - początkowo systemami GNU/Linux oraz tworzeniem podstawowych stron opartych na html oraz JS. Wraz z biegiem czasu do moich zainteresowań dochodziło C/C , PHP, Java i wiele, wiele innych języków programowania. Było tego naprawdę mnóstwo - pisałem skrypty pod Linuxa, tworzyłem grafikę rastrową, wektorową, animacje 3D, zajmowałem się zabezpieczeniami stron internetowych, elektroniką, kryptografią. Nie sposób wymienić moich wszystkich zainteresowań w okresie tych lat.


Aktualnie lista moich zainteresowań jest mniejsza. Uważam osobiście, że to dobrze, bo pozwala to na większe skupienie się na konkretnych zagadnieniach niż prawie wszystkim, co możliwe. W dalszym ciągu interesuję się Linuxem, bezpieczeństwem oraz tworzeniem aplikacji i stron internetowych. Teoretycznie dwóch ostatnich nie powinienem rozdzielać, ale wiem doskonale, że te terminy są przez prawie wszystkich postrzegane jako osobne zagadnienia. Natomiast, jeżeli chodzi o ich tworzenie, to wykorzystuję do tego: Javę, PHP, JS, HTML, CSS, AJAX. Nie ma sensu wypisywać wszystkich frameworków czy technologii, które mi w tym dodatkowo pomagają, ale te najważniejsze, to: Bootstrap, jQuery, LibGDX, Swing, JavaFX, Spring. Wymieniłbym tu jeszcze chętnie Hibernate i AngularJS, ale szczerze mówiąc, to słabo już je pamiętam.